To smutne, gdy nowa rzecz-na przykład nowo zakupiona koszulka-zostaje wyrzucona z powodu wad, których nie można naprawić. Drukowana odzież, która jest doskonałej jakości, nie jest wyjątkiem.

 

Powód jest banalny-niewłaściwa opieka. W tym artykule postaramy się szczegółowo opisać, jak uporządkować ubrania z nadrukiem, aby przez długi czas pozostawały w szafie.

 

Prać w pralce

Najpierw wybieramy delikatne pranie-bęben będzie działał płynnie, przy niższych prędkościach, z dużą ilością wody. Woda jest podgrzewana nie wyżej niż 30 stopni – takie pranie ubrań z nadrukiem nie uszkodzi nadruku, nie sprawi, że wzór będzie wyblakły.

 

Proszek lub żel nie powinien zawierać substancji, które mogłyby uszkodzić drukowaną tkaninę poduszki. Przeczytaj uważnie skład detergentu, nie powinien zawierać fosforanów, wybielaczy, chloru i enzymów.

 

Pranie ręczne

W porównaniu z praniem w pralce Pranie ręczne jest mniej traumatyczne dla włókien i nadruków, pod warunkiem, że proces przebiega tak delikatnie, jak to możliwe. Nie możesz aktywnie wycierać zabrudzonych miejsc na koszulce z nadrukami-ryzykujesz uszkodzenie nadruku – 

 

Najlepiej jest wstępnie namoczyć ubrania z nadrukiem w płynnym detergencie do prania, a następnie dokładnie spłukać. Obszary problemowe-pod pachami, bramą, obrzeża, mankiety należy wcześniej przetrzeć mydłem, a następnie spłukać i rozpocząć główne pranie.


Czy można gotować ubrania z nadrukiem?

 

Odpowiedź jest kategorycznie niemożliwa. Temperatura wrzącej wody wynosi około 95 stopni. Włókna tkaniny zmienią swoje właściwości, zwłaszcza jeśli występuje domieszka syntetyków. Materiał zostanie beznadziejnie uszkodzony, a wzór pęknie, skurczy się lub straci kolor.
 
Twoje koszulki zawsze będą świeże i czyste bez uciekania się do radykalnych metod-używaj nowoczesnych detergentów!

 

 

Jak suszyć

Suszenie drukowanych rzeczy ma pewne cechy. Wiele osób uwielbia funkcję "suszenia" w pralce – jest to wygodne i szybkie, zwłaszcza gdy nie ma czasu, a ubrania są pilnie potrzebne.

 

Suszenie ubrań z nadrukiem nie jest takie trudne. Istnieją dwa sposoby:

 

Klasyczny na linie-Odwróć ubrania na niewłaściwą stronę i zawieś je za szwami na ramionach, zabezpieczając spinaczami do Bielizny. Nigdy nie zginaj materiału w obszarze nadruku! Powoduje to mikropęknięcia, które z czasem staną się widoczne.

Kategorycznie nie wolno wieszać rzeczy, akcesoriów, toreb z nadrukami w pełnym słońcu, wysoka temperatura i jasne światło mogą uszkodzić wzór.

 

Delikatny-na ręczniku lub miękkiej szmatce. Ostrożnie rozłóż ubrania na odpowiedniej powierzchni, prostując wszystkie duże fałdy. Ważne jest, aby pomieszczenie było aktywnie wentylowane. Jeśli jest to wygodne, możesz suszyć na balkonie, na podwórku Domu.

 

 

Jak prasować

Jest to jedna z najniebezpieczniejszych "procedur" dla tkaniny, zwłaszcza jeśli marzycielskie natury są zawsze spóźnione. Tylko przez kilka sekund żelazko pozostało bez opieki, a oryginalna, piękna koszulka jest beznadziejnie zrujnowana!

 

Chcecie, żeby takich wstrząsów było jak najmniej? Zwróć uwagę na tabelę, w której zebrane są podstawowe zasady prasowania ubrań z nadrukiem.

 

Deska do prasowania:

-Powierzchnia nie powinna być zbyt miękka, w przeciwnym razie rzecz się nie wygładzi. Prasuj na twardej, równej desce

 

Żelazko:

-Przełącz tryb na znak syntetyczny podczas prasowania wzorzystego obszaru.

 

Co robić:

-Odwróć przedmiot na lewą stronę.

 

Najpierw wyprasuj obszary bez nadruku, a miejsce z obrazem na końcu.

 

Jeśli używasz trybu pary, trzymaj żelazko na wadze bez dotykania tkaniny

 

Aby mieć pewność, że wynik jest dobry, przygotuj mały kawałek bawełnianej tkaniny i ułóż miejsce między żelazkiem a wzorem

 

 

Jak widać, dbanie o ubrania z nadrukiem nie jest takie trudne. Procesy są proste, ale wymagają uwagi i skupienia od właścicieli unikalnych rzeczy – fajnych koszulek.

 

Sklep internetowy "ModnaKoszulka" zadbał o to, aby otaczały Cię stylowe rzeczy!

 

Kupując te fajne małe rzeczy, możesz być pewien jakości produktu. Jasne i kolorowe koszulki są idealne jako prezent dla bliskich, jako pamiątka.

 

Zawsze podpowiadamy, jak prawidłowo monitorować nasze produkty, aby zakupy od "ModnaKoszulka" przynosiły tylko radość i przyjemność!